W dniach 1-2.06.2016 mieliśmy przyjemność już po raz 7. organizować finał ogólnopolskiego konkursu dla maturzystów Talent za Talent. Do Warszawy przyjechało 24 maturzystów - najlepszych młodych liderów z Polski, aktywnych, chętnie działających społecznie i rozwijających siebie oraz swoje otoczenie.

Dnia 1 czerwca uczestnicy mieli okazję wykazać się i zdobyć nowe doświadczenia w siedzibie naszego Partnera Głównego Deloitte. Assessment Center i rozmowy rekrutacyjne pozwoliły maturzystom nabyć nowe umiejętności i lepiej poznać siebie. Tego samego dnia wieczorem odbyła się integracyjna gra miejska. Na podstawie oceny pracy uczestników podczas rozmów, Assessment Center i nadesłanych aplikacji Stowarzyszenie Cognitis wraz z przedstawicielami firmy Deloitte po długich rozmowach wybrało siedmioro uczestników, którzy wykazali się najwyższym poziomem kompetencji podczas realizowanych zadań. Wybór nie był łatwy, ponieważ wszyscy tegoroczni uczestnicy prezentowali niezwykle wysoki poziom! Do ostatniego etapu zostali wybrani: Kamila Dec, Klaudia Kozioł, Jakub Kusz, Miłosz Niemiro, Jadwiga Ptaszyńska, Łukasz Więcławski i Anna Wojtkiewicz.

Następnego dnia młodzi liderzy spędzili cały dzień na Uczelni Łazarskiego - naszego Partnera Strategicznego. Rano wzięli udział w warsztatach dotyczących kreowania swojego wizerunku w social media, a następnie uczestniczyli w Gali finałowej, na której każdy z finałowej siódemki zaprezentował swoją wizję przywództwa.

Na Gali pojawili się również uczestnicy konkursu, osoby wspierające, rodziny i przyjaciele uczestników, reprezentanci szkół, członkowie Stowarzyszenia Cognitis oraz goście specjalni: prezes Fundacji Humanites Zofia Dzik, prorektor Uczelni Łazarskiego sędzia Jerzy Stępień, dyrektor Centrum Efekty.net Karolina Lewandowska oraz zastępca Naczelnika ZHP Krzysztof Budziński. Pojawił się również zeszłoroczny laureat - zwycięzca indeksu Uczelni Łazarskiego Daniel Kapusta.

Po wystąpieniach finalistów odbyło się przemówienie gościa specjalnego Pani Zofii Dzik na temat jej życiowych i zawodowych doświadczeń w zakresie przywództwa. Następnie jury w składzie: Pani Zofia Dzik, Pan sędzia Jerzy Stępień, Pani Karolina Lewandowska oraz reprezentanci Cognitis: prezes Stowarzyszenia Maja Olborska, prezes poprzedniej kadencji Eliza Ruba i dyrektor Biura w Warszawie Julia Bieleninik udali się na obrady, żeby wybrać laureatów konkursu.

Każdy z finalistów zaskoczył swoją wizją przywództwa i oryginalnym sposobem zaprezentowania jej. Ostatecznie zwyciężyła Klaudia Kozioł, II miejsce zajęła Anna Wojtkiewicz i III miejsce Łukasz Więcławski. Nie był to jednak koniec emocji! Po raz pierwszy została przyznana nagroda dla szkoły. Otrzymało ją XXVII Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Czackiego w Warszawie, z którego aż 3 uczestników znalazło się w 24 osobach zaproszonych do II etapu, a 2 osoby stanęły na podium. Sędzia Jerzy Stępień wręczył również nagrodę specjalną - indeks Uczelni Łazarskiego, który został przyznany Amadeuszowi Dzikowskiemu.

Całą Galę oraz wywiady z uczestnikami i gośćmi specjalnymi nagrywało Studia.tv.

Wszystkim uczestnikom, a w szczególności finalistom i laureatom serdecznie gratulujemy! Życzymy Wam dalszych sukcesów i energii do realizowania kolejnych działań!

 

talent za talent 2016 1

 Assessement Center oraz rozmowy rekrutacyjne w siedzibie Partnera Głównego - Deloitte

 

Gala finałowa u Partnera Strategicznego - Uczelni Łazarskiego

 

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.