Konkurs Talent za Talent jest skierowany do uczniów ostatnich klas szkół średnich, którzy w trakcie swojej edukacji przedmaturalnej wykazali się aktywnością, zaangażowaniem społecznym oraz naukowym, jak też umiejętnościami przywódczymi.

Przy ocenie kandydatów brane są pod uwagę:

 • doświadczenie w zarządzaniu i kierowaniu projektami bądź organizacjami,
 • umiejętność pracy w zespole,
 • sukcesy naukowe - w olimpiadach i konkursach,
 • angażowanie się w działalność na rzecz otoczenia - np. wolontariat, harcerstwo.

Konkurs składa się z trzech etapów:

 • formularza elektronicznego, w którym prosimy uczestników o podzielenie się swoją działalnością i osiągnięciami, a następnie wykazanie się doświadczeniem i umiejętnością przewodzenia poprzez rozwiązanie case study,
 • rozmowy rekrutacyjne oraz assesment centre - wyselekcjonowanych uczestników zapraszamy do Warszawy na wydarzenie, podczas którego sprawdzane są ich umiejętności podejmowania inicjatywy oraz przewodzenia i zaangażowania w grupie,
 • Gala Finałowa - poprzedzona warsztatami dla uczestników II etapu. Gala Finałowa to również ostatni, trzeci etap konkursu, w którym 7 Finalistów czeka wygłoszenie prezentacji, podejmujących temat przywództwa. Również podczas Gali, uroczyście kończącej kolejną edycję konkursu, wyłaniany jest zwycięzca.

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć w regulaminie, znajdującym tutaj.


 Wypełnij formularz aplikacyjny i weź udział w konkursie Talent za Talent

Aplikuj

Opinie uczestników poprzednich edycji

 

 • Oliwia Drost

  Oliwia Drost

  Uniwersytet Warszawski
  Edycja 2013

  Zdecydowałam się wziąć udział w konkursie Talent za Talent, ponieważ lubię podejmować nowe wyzwania i próbować swoich sił w tego typu przedsięwzięciach. Konkurs był wspaniałą i inspirującą przygodą, dzięki której poznałam wiele ciekawych osób i poszerzyłam swoją wiedzę na temat przywództwa.
 • Krystian Jackowski

  Krystian Jackowski

  SGH/UEP
  Edycja 2011

  Talent za Talent to konkurs skierowany do aktywnych maturzystów, którzy oprócz nauki robią coś więcej - są liderami w swoich środowiskach, działają na rzecz lokalnej społeczności i dzielą się swoim czasem i umiejętnościami z innymi. Uczestnictwo w konkursie niesie ze sobą kilka wartości poza tymi związanymi z możliwością jego wygrania. Przede wszystkim formuła konkursu daje możliwość poznania wielu aktywnych ludzi z całej Polski, co może zaowocować wieloma wartościowymi znajomościami. Konfrontacja wielu punktów widzenia na bycie liderem pozwala na lepsze zrozumienie jego roli. Dodatkowo możliwość wzięcia udziału w warsztatach oraz szkoleniach podczas różnych etapów konkursu pozwala na rozwinięcie umiejętności.
 • Martyna Olczak

  Martyna Olczak

  UE Wrocław
  Edycja 2012

  Konkurs pozwala uświadomić sobie, że warto. Warto ciągle iść przed siebie, nie przesypiać lat swojego życia, które jest takie krótkie, ale zaistnieć przez działanie, czynną postawę, a wszystko przypieczętować własnym, promiennym uśmiechem. Talent za Talent to pokazanie sobie samemu: jestem coś wart, bo umiem zrobić coś nie tylko dla własnego rozwoju, ale także dla dobra innych.
 • Anna Stepanów

  SGH
  Edycja 2013

  Dzięki udziałowi w Talent za Talent każdy uczestnik ma szansę poznać wspaniałych liderów - maturzystów z całej Polski. Jednocześnie udział w konkursie to szansa na zdobycie nagród, wzięcia udziału w niezapomnianej gali finałowej, ale też możliwość poznania pełnych energii i pasji organizatorów konkursu, czyli organizacji studenckiej Cognitis. Zachęcam do wzięcia udziału w konkursie wszystkich tegorocznych maturzystów-liderów! I pamiętajcie - Liderem może być każdy z nas, bo jak powiedział John Quincy Adams: „Jeśli twoja aktywność inspiruje innych, by więcej marzyć, więcej się uczyć, więcej działać i stawać się kimś więcej, to jesteś liderem”.
 • Julia Maciocha

  Julia Maciocha

  SGGW w Warszawie
  Edycja 2013

  Udział w konkursie Talent za Talent to przede wszystkim możliwość sprawdzenia swoich umiejętności na nieznanym gruncie. Każdy z nas - młodych liderów czuje się bezpiecznie w swoim mieście, w otoczeniu znajomych twarzy i przyjaciół gotowych by nas wspierać. W tym konkursie pracuje się samodzielnie lub z zespołem osób, o których nie wiemy zupełnie nic. To wyzwanie, z którym na co dzień mierzymy się rzadko. Dla mnie ten konkurs był tym wyzwaniem, ale także okazją do rozwoju, nabycia nowych umiejętności. Poznałam niesamowicie interesujących ludzi, ale również kolejne aspekty samej siebie. Przyjemna odskocznia po maturze :)
 • Olga Półchłopek

  MIM UW, WNE UW
  Edycja 2013

  Talent za Talent to przede wszystkim niepowtarzalna okazja do poznania młodych ludzi pełnych zapału, którzy mają podobne doświadczenia i aspiracje. Dodatkową zaletę konkursu stanowi profesjonalny feedback, którego zwykle brakuje w podobnych projektach. Daje on możliwość lepszego poznania swoich wad i zalet, a także przekonania się, jak postrzegają nas inni.
 • Kamila Malanowicz

  Kamila Malanowicz

  UAM
  Edycja 2012

  Talent za Talent to konkurs tworzony przez grono młodych, zdolnych ludzi dla jeszcze młodszych i jeszcze zdolniejszych :) Uczestnictwo w nim dało mi wiele satysfakcji i upewnienie się w tym, że podążam dobrą drogą. Największą wartością związaną z tym konkursem według mnie są ludzie jakich można tam poznać. Niektóre znajomości pozostają na naprawdę długo. ;)
 • Eliza Ruba

  Eliza Ruba

  PW
  Edycja 2012

  Talent za Talent to jedyny konkurs, który docenia pracę maturzystów, ich wkład we własny rozwój i w zmiany w środowiskach lokalnych. Dodatkowo biorąc w nim udział można się wiele nauczyć i poznać osoby o podobnych zainteresowaniach, dążące do wyznaczonych celów.
 • Mateusz Łochowski

  Uniwersytet Warmińsko-Mazurski
  Edycja 2013

  Talent za Talent w dwóch słowach? - WSPANIAŁA PRZYGODA. Jest to coś więcej niż konkurs, to miła atmosfera, to przyjazne osoby, a także wiele świetnych przygód związanych z samym wydarzeniem, a także wszystkim co działo się dookoła. Dzięki temu przedsięwzięciu udało mi się poznać wiele ciekawych osób, które udzielają się społecznie i robią coś dla innych. Jest to przede wszystkim niesamowita wymiana doświadczeń i wrażeń z pracy w różnych środowiskach. Biorąc udział w konkursie zyskałem ogromną motywację do pracy i mam świadomość tego, że moje działanie i wszelkie starania są doceniane. Warto pamiętać, że nawet bardzo się starając nie zmienimy całego świata w jeden dzień na lepszy, ale jeżeli na twarzy chociaż jednej osoby dzięki nam pojawi się uśmiech, możemy czuć się wyjątkowi!
  Talent za Talent polecam wszystkim maturzystom, którzy chcą doświadczyć wspaniałej przygody, a także podzielić się ze światem swoimi osiągnięciami oraz czerpać motywację i inspirację do dalszego działania.
 • Weronika Łasut

  Weronika Łasut

  Uniwersytet Ekonomiczny w Poznaniu
  Edycja 2015

  "Talent za Talent" to konkurs, który docenia maturzystów za to, co już zrobili, zamiast wymagać jeszcze więcej. To bardzo oryginalna inicjatywa, ponieważ oceniony zostaje całokształt pracy, którą młodzi liderzy włożyli we wprowadzanie zmian w swoich środowiskach. Najciekawszą częścią projektu jest z pewnością ostatni etap, podczas którego można wymienić doświadczenia z rówieśnikami z całej Polski. Trudno o lepszy zastrzyk motywacji, niż spotkanie tylu osób, które też nie spędziły liceum przed komputerem.
 • Monika Leończyk

  Monika Leończyk

  Uniwersytet Jagielloński w Krakowie
  Edycja 2015

  Konkurs Talent za Talent to bardzo ciekawe doświadczenie. Daje możliwość poznania nowych, interesujących ludzi, od których wręcz bije pasja i zaangażowanie! Zajęcia są przemyślane i kreatywne, nie ma czasu na nudę. Jeżeli jesteś osobą, dla której nauka w szkole to stanowczo za mało - zgłoś się!

Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Więcej informacji znajdziesz Tutaj.